Недеља свих Светих у храму светог апостола Луке у Нишу

DSC08459У прву недељу по Духовдану, када Света Црква Христова слави празник Свих Светих, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму св.апостола и јеванђелиста Луке у Нишу.
Том приликом њему је саслуживало свештенство овог храма, као и верни народ, који се окупио у великом броју да евхаристијски прослави празник и прими благослов свог архијереја.
У својој беседи Владика Јован је поучио народ говорећи о светости и тиме све присутне позвао на свети живот и радост у Господу.
Након беседе подељен је антидор, и приређена трпеза љубави бригом и старањем свештенства овог светог храма.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН