Свети Апостол Лука и Свети Петар Цетињски

На данашњи празник Преосвећени владика Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Апостола Луке у Нишу. У Литургијској прослави Храмовне славе учествовало је бројно свештенство и велики број верника.

У току Свете Литургије Преосвећени владика је рукоположио у јерејски чин ђакона Жарка Милетића.

svetilukaНакон Свете Литургије пререзан је славски колач храмовне славе, а такође и колач Центра за Црквене студије који прославља свог заштитника Св. Ап. Луку.
Света Литургија је завршена беседом и поуком Владике Јована свима вернима окупљеним на данашњем слављу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован