СВЕТИ ВРАЧИ КОЗМА И ДАМЈАН

kozma i damjanНа празник Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у храму посвећеном овим светитељима у нишком насељу „Никола Тесла“, Преосвећени Епископ нишки Господин Јован је са свештенством служио Свету Архијерејску Литургију. У току Литургије је у ђаконски чин рукоположио ђакона Игора Стојковића. По прочитаном Јеванђељу Владика Јован је произнео своју беседу многобројном верном народу. На крају службе обављен је опход око храма, а потом пререзан славски колач. Затим је уследио кратак програм у којем су учествовали гајдаш и гуслар. Заједничарење се наставило у порти храма око трпезе љубави коју је приредио овогодишњи колачар.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован