Свети великомученик Прокопије - Црна Трава

svProkopijeCrnaTravaНа дан Светог Великомученика Прокопија у Црној Трави одслужена је Света Литургија у присуству четрдесетак верника. После вишедеценијског пропадања, пре три године обновљен је храм Светог Николе у Црној Трави и од тада се после седам деценија једном у години на овај празник богослужи. Причасници су били пре свега деца из унутрашњости и из Црне Траве. Пререзана су два славска колача које су људи принели за своје здравље, а потом је одржан и парастос. Око поднева је у присуству двадесетак верника прочитан акатист Светом Великомученику Прокопију. Црнотравској цркви је породица Радишић из Уба поклонила прелеп ручно осликани крст и слику панораме Јерусалима који ће надамо се бити подстрех и осталим житељима црнотравског краја да обнове своју светињу.