Посета Епископа Јована манастирима Старе Планине и пиротског краја

kirikijulitaМанастир светих мученика Кирика и Јулите у Смиловцима на Старој Планини и ове године о празнику својих патрона био место великога сабора народа Божијег са свих страна земље Господње. Епископ нишки Господин Јован началствовао је светим Евхаристијским сабрањем, и од свих и за све принео молитве пред жртвеником ове древне светиње. Епископ Јован посетио је и манастир Пресвете Богородице у Височкој Ржани, манастир светог пророка Илије у Рсовцима, свештени манастир Пресвете Богородице у Сукову, манастир светог Јована Богослова у Поганову, манастир светог Јована Крститеља у Крупцу, манастир у изградњи светог великомученика Георгија у селу Петрлаш код Димитровграда.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Епископ нишки Арсеније