Празник рождества Претече Господњег Јована

DSC03772Славље овог великог празника у Епархији нишкој започело је празничним бденијем, које је Преосвештени Владика нишки Господин Јован служио у Параклису посвећеном светом Претечи у великом нишком Саборном Храму.
У манастиру светог Јована крститеља у Горњем Матејевцу, Божанствену Службу служио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован уз саслужење настојатеља манастира протосинђела Јована и месног пароха презвитера Дарка.
На ову велику светковину сакупило се мноштво народа Божијег да са својим Архипастиром у Евхаристијској заједници славослове дивно и величанствено име Божије.
Епископ је након свете Литургије пререзао славски колач и архипастирским словом поучио свето сабрање.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован - Беседа на Рођење светог Јована Крститеља

Епископ нишки Арсеније

Spacer