tesicapoplavaЗахваљујући предузећу „СРБИЈА ВОДЕ“ и предузећу ЕРОЗИЈА из Ниша Тешичка црква је избегла велику катастрофу и невољу . Наиме 31.03.2015год. у касним ноћним сатима, Јужна Морава се умало није излила и поплавила по трећи пут филијални храм парохије тешичке, храм Успења Пресвете Богородице и парохијски дом у коме станује парох са својом породицом. Предходне две поплаве из 1948год. и 1962год. су значајно оштетиле храм, а у овом трећем поплавном таласу велики прилив воде учинио је то, да је речно корито сада ближе храму за свега 40 метара, тј. храм је сада тренутно удаљен од реке са предходних 120 на 80 метара. Без размишљања а свестан последица ако се Јужна Морава излије биће поплављена цела парохија а не само црква, парох тешички јереј Драган Јевтић је дозволио да тешке машине кроз црквену порту израде пролаз за допремање материјала и камена. Сви су били на задатку, млади парохијани и радници Геронтолошког центра који су нам у комшилуку, припремили су близу 3000 врећа и напунили их песком за евентуелну заштиту стамбених објеката на овој локацији. Хвала Васкрслом Господу и Мајци Богородици којој је и посвећен храм, нашој Заштитници и брзој Помоћници у невољи која нас је све до сада чувала и која нас и даље чува и штити. До упоребе напуњених врећа није дошло, и искрено се надамо да никада неће бити ни употребљене. Радови на заштити цркве трајали су две недеље, за сада су бедем и обала на Јужној Морави утврђени од евентуалног урушавања, али проблем није у потпуности решен док се не стабилизује водостај Јужне Мораве када ће и бити настављени даљи радови.