16143067 10154922206269813 6010727232610375948 nНа дан када наша света Црква прославља крштење Господа Нашега Исуса Христа на реци Јордан и када се људском роду јавио Бог као Света Тројица, означавајући тиме и почетак спасоносног Јеванђеља које нам је старозаветним догађајима наговештавано, наша Црквена општина у Станцима организовала је пето по реду пливање за Часни крст у архијерејском намесништву алексиначком. Након великог водоосвећења уследила је проповед надлежног пароха јереја Стефана Милановића о значају празника и пливања за Часни крст, наглашавајући да су тога дана сви учесници победници, а онај који први стигне до крста заправо "први међу једнакима". Помоћ у организацији следила је са више страна, а у склопу организатора пливања можемо слободно укључити господина Душана Јаковљевића испред своје сепарације ,,Јаковљевић и син", који је са својим радницима обавио бројне припреме и послужење за све присутне. Чамац за постављање крста обезбедило је рибочуварско друштво ,Д.О.О. Јужна Морава 2", а пехари, чији је дародавац општина Алексинац, обезбеђени су преко месне заједнице у Катуну. Ручак за госте обезбедили су ресторан ,,Амигос" из Дражевца и кланица ,,Месокомерц" из Алексинца. За припрему ручка био је задужен млади кувар Лазар Лукић из Алексинца, који је и претходних година такође спремао оброк за госте.
Ове године укупно је пливало шеснаест такмичара из разних крајева алексиначке општине, углавном младих људи, који су после обављеног здравственог прегледа од стране екипе Хитне помоћи добили одобрење за пливање. Прво место освојио је Милош Вулетић из Алексинца, док је најмлађи учесник био шеснаестогодишњи Никола Миладиновић из Катуна. За прва три места подељени су пехари, а осталим учесницима похвалнице од стране Црквене општине у Станцима. Наредних година остаје нада да ће ово сабрање бити све масовније, као и број пливача, који се из године у годину уз Божију промисао повећава.
View post on imgur.com