GedetinУочи Преображења, служено је бденије а службу је вршио протојереј ставрофор Душан Стојковић у присуству протојереја Миомира Јевтића и старешине храма протонамесника Милана Грбића . На крају вечерње службе присутнима се обратио отац Душан Стојковић пригодном беседом која је била поучна и надахнута. Потом је у порти одржан културно уметнички програм за све присутне парохијане и госте из околних села.
За све присутне је у конаку припремљено скромно послужење, захваљујући динацији СО Алексинац.
На дан Преображења литургију је служио надлежни парох отац Милан Грбић. Посета храму је била више него скромна, као и претходних дана.
По завршетку Св. Литургије обављен је опход око храма а затим извршено освећење водице, освећење грожђа , резање славског колача и кропљење верника. Пригодну беседу одржао је парох о. Милан Грбић. Након тога се приступило свечаном ручку у црквеној сали, који је припремио колачар Драган Николић из Гредетина.