ZitoradjaUspenjeХрам Успенија Пресвете Богородице у Житорађи код гробља један је од три Храма у Топлици у коме се за време турског ропства служила Света Литургија, поред кога је, у то време подигнута школа о којој је сама Црква водила рачуна. Храмовна слава и ове године прослављена је са пуно молитвене радости Светом Литургијом, којом је началствовао пензионисани свештеник високопречасни протонамесник Србољуб Стаменковић уз саслужење браће овога Светога Храма, високопречасних протојереја Ђукана Оровића и Хаџи Трајка Стојковића и пречасног протонамесника Александра Стојиљковића, уз појање вероучитеља Горана Антанасковића, Радована Цветановића и дечијег црквеног хора. Беседу о величини и значају Празника произнео је отац Трајко. Након резања колача уследила је богата трпеза љубави за коју се побринуо колачар Славиша Станисављевић из Житорађе. За следећу годину колач је прихватио Срђан Столић из Житорађе.
Надлежни парох, отац Александар поучио је верне о историји и значају ове Светиње за развој духовности и просветне делатности у овом делу Топлице и насушној потреби да се овај Свети Храм освети.