DonjaRasovacaPedesetnicaНа дан Свете Тројице у Цркви Свете Петке у Доњој Расовачи служена је Света Литургија и благодарење за крај школске године. Свету Литургију служио је пречасни протонамесник Александар Стојиљковић, за певницом је појао вероучитељ Радован Цветановић заједно са децом из околних села. Молитвено учешће узели су ученици и верни народ. Најбољи ученик четвороразредног одељења у Доњој Расовачи, Немања Тасић из Бучића, добио је награду, икону Пресвете Богородице и пар књига као подстрек за даље успехе у животу. Прво послушање било му је да држи анафорник са нафором, док сви верници прођу, уз поуку да наука једино уз рад и молитву има своју пуноћу. Деца су отпевала неколико духовних песмица на раддост свих присутних. По завршетку Свете Литурггије у порти Храма одслужен је парастос за покој душа преминулих.