У организацији Црквене општине Житорађа и Актива вероучитеља, под покровитељством Општине Житорађа, у сарадњи са Дечијим вртићем „Прва радост“, Основном школом „Топлички хероји“, Средњом школом, а уз свесрдну помоћ Дома културе у Житорађи, на Велику среду одржана је дванаеста по реду културна манифестација „Васкршњи дани Општине Житорађа 2015.“ Манифестација се састоји од ликовног конкурса на коме учествују сва деца, од оних најмањих у вртићу до средњошколаца, изложбе најбољих радова у градској библиотеци у центру Житорађе, и приредбе у Дому културе.
ZitoradjaПриредба је почела Васкршњим тропаром у извођењу дечијег црквеног хора „Бисери“, након чега је Високопречасни протојереј Ђукан Оровић благословио децу и све присутне и својом беседом поучио о значају Васкрсења Христовог за нас и наше животе указавши на то да су деца увек прва препознавала и поздрављала Спаситеља. Полазници предшколске установе са својим васпитачима преставили су нам се васкршњим песмама и игром измамивши највише радости и осмеха у препуној сали. Анђела Станковић из Бучића казивала је песмицу Балканац од Десанке Максимовић. Учешће су узели и хор ученика седмог разреда вероучитеља Милана Благојевића, деца певнице Цркве Свете Петке у Доњој Расовачи са оцем Александром и дечији црквени хор „Бисери“ Цркве Светих Апостола Петра и Павла које води вероучитељ Горан Антанасковић, који је и главни координатор ове манифестације свих ових година. Отац Ђукан је најбољима уручио дипломе и пригодне награде. На крају свештеник Александар је заблагодарио Господу за све и захвалио свима на уложеном труду, пожелевши да највећи наш празник прославимо у миру и љубави уз радосни поздрав ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!! ВАИСТИНУ ВОСКРЕСЕ!!!