У Храму Светог Пророка Илије у Јасеници прослава Храмовне славе почела је Светом Литургијом од 0730 којом je началствовао високопречасни протојереј Ђукан Оровић уз саслужење: протонамесника Србољуба Стаменковића - пензионисаног свештеника из Житорађе, јереја Ненада Стојановића - пароха орљанског, протонамесника Александра Стојиљковића - пароха житорађског и молитвеним учешћем верног народа. За певницом су појали Михаило Оровић из Житорађе студент Богословског факултета у Београду и Дејан Славковић из Шарлинца ученик Богословије у Призрену. Началствујући је произнео беседу са житијем Светог Пророка Илије и силини вере у Живога Бога.
JasenicaПо завршетку Свете Литургије уследило је резање славског колача. Пречасни јереј Ненад Стојановић благосиљао је колачара Ивицу Стефановића из Шарлинца уз молитве Господу да му небеским даровима дарује све што је добро, њему и његовој породици, за жртву коју је у име свих нас принео Господу. За следећу годину за колачара пријавила се ученица Анастасија из Јасенице. На крају смо учинили помен којим смо се сетили свих наших драгих који су преминули.
За свештенство и сабрани народ припремљена је трпеза љубави у сали поред Светога Храма.