PokorvProkupljeНа дан када наша света црква слави успомену на чудесан догађај у цркви Влехрне у Цариграду, односно Покров Владичице наше Богородице и Приснодјеве Марије, свештенство храма светог великомученика Прокопија је служило празнично вечерњу службу са петохлебницом и јутарњу службу уочи овог празника са благоверним народом у храму који је до доласка чесних моштију светог Прокопија био посвећен овом светом догађају.
Ујутру на сам дан празника служена је света Литургија у Југбогдановој цркви, која је од доласка моштију светог Прокопија у Прокупље, посвећана празнику Покрова Мајке Божије. Литургију су служили свештеници прокупачке цркве уз појање хора „свети Прокопије“ и уз присуство већег броја верника. Пререзан је славски колач, а протојереј Лазар Бараћ се обратио народу пригодном беседом пожелећи да Покров Мајке Божије и њено заступништво увек буде на свима нама.