reP7200069

Празник свете великомученице Недеље свечано је прослављен у нишком насељу Паси Пољана, које као своју небеску покровитељку и заштитницу слави ову велику угодницу Божију, у цркви њој посвећеној. На Светој Литургији окупило се свештенство из многих Архијерејских намесништва наше епархије. Литургијом је началствовао Архијерејски намесник димитровградски и игуман свештенојованске обитељи високопреподобни отац Мардарије (Ковачевић). Велики број верног народа приступисло је Евхаристијским даровима и заблагодарило Господу и светој великомученици Недељи. Сабраном верном народу обратио се пригодном беседом високопречасни протојереј Зоран Филиповић, свештеник Сабоне цркве у Нишу. Након Свете Литургије уследио је литијски опход око цркве, сечење славског колача и пригодан уметнички програм нишког црквено играчког ансамбла „Бранко“ под уметничким руководством господина Миљка Петровића. Свечаност црквене славе настављена је трпезом љубави у порти цркве.