Уочи празника Педесетнице свечано бденије поводом храмовне славе у Саборном храму у Нишу је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Јован уз саслужење нишког свештенства. На сам дан празника Владика Јован је уз саслужење великог броја свештеника служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу је саслуживало свештенство града Ниша.
pedesetnicaНа крају Литургије кренуо је крсни ход најпре око нишког Саборног храма, а потом и околним улицама. И на Светој Литургији и у литији поред многобројног верног народа и свештенства учешће су узели и представници градских и општинских власти и припадници Војске Србије са својим старешинама. Литија се завршила у порти Саборног храма где је поред записа пререзан славски колач и где је Епископ све сабране поучио својом архипастирском беседом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован