У храму Свете Тројице, у селу Извор код Пирота, на дан Силаска Светога Духа на апостоле, прослављена је сеоска слава. Свету Литургију служили су свештеници Марко Дабић и Петар Крстић. У присуству великог броја мештана села Извор, верника из Пирота, челника и самог председника општине Пирота, господина Владана Васића, прослављена је храмовна и сеоска слава Света Тројица – Духови.
IzvorПосле резања славског колача и литије освећен је новопостављени крст на брду изнад села, чиме је овај празника учињен још свечанијим за мештане села Извор. На радост свих свечаном ручку присуствовали су монаси и свештеници пиротског намесништва, међу њима и сам намесник пиротски, јеромонах Серафим, игуман манастира Суково, чијем су се благослову нарочито обрадовали.