PredejaneВеликог светитеља и Божјег угодника, просветитеља српскога рода, Саву, прославили смо свечаним литургијским сабрањем. У храму св. архангела Гаврила окупио се велики број верника, а међу њима је било највише деце. Будући да је у школи ненаставни дан, дошли су и професори на челу са директором. За певницом су појали члан црквеног одбора г. Милутин Стојковић и студент богословског факултета Јован Момчиловић. У поздравној беседи свештеник је подсетио све окупљене вернике на то шта значи бити образован. Имати и чувати образа Божјег је једино истинско образовање а императив је свакако да будемо људи, како је говорио блаженопочивши Патријарх српски Павле. Такође је говори и о вредностима породице која је данас све више угрожена. По кончини Божанствене Литургије пререзан је славски колач који су донела деца са својим наставницима. Приредба у част школске славе је традиционално је одржана у холу основне школе где су деци подељени и скромни поклони.
Полажемо наду на Господа Христа да нас укрепи у животима нашим и помогне да превазиђемо свако искушење како би сачували образ Његов који носимо у себи и постали достојни наследници Светога Саве, оца и просветитеља нашег.