hram predejane
"Данас благодат Светога Духа нас сабра” и ваистину нас је сакупила око Чаше Спасења, а повод је овог пута прослављање храмовне славе и небеског заштитника свих житеља парохије предејанске и васцелог Православља, благовесника спасења, светог архангела Гаврила. Сведоци смо истинитости ових речи из црквене песме, јер нам она из године у годину показује како Црква, оне који су се временом расејали широм наше земље, поново сакупља око духовног огњишта и места где су се духовно родили. Светом литургијом началствовао је високопречасни крстоносни протојереј Радослав Ђорђевић, некадашњи парох лесковачки а сада духовник и чувар богослужбеног живота у свим намесништвима на југу наше Богом спасаване Епархије. Саслуживали су свештеници из намесништва власотиначког, протонамесник Горан Димитријевић, парох власотиначки, презвитер Милан Тодоровић, парох конопнички, протонамесник Владан Ранђеловић, старешина храма Свете Тројице у Лесковцу и старешина храма протојереј Сава Момчиловић. Верном народу обратио се беседом отац Владан. Он је у беседи подсетио све на чуда светог архангела Гаврила, на његов велики значај у Новом Завету и предању Православне Цркве. По завршетку светог сабрања верни народ на челу са свештенством учинио је литијски опход око храма,а након тога је пресечен славски колач. Тада је вернике пригодном беседом поздравио и старешина храма и позвао их на чување обновљене светиње. Духовна радост и празнично славље настављено је трпезом љубави у парохијском дому.