pantelejBrodСедамнаесту годину за редом од када је обновљен храм Светог Великомученика Пантелејмона у црнотравској општини у селу Брод, на овај празник служи се Света Литургија. Пререзан је и славски колач. На Литургији су биле присутне и монахиње манастира Ваведење из Београда. Из године у годину има све мање људи у овом крају. Ове године није било домаћина за храмовну славу али је за наредну годину ту част добио Господин Светислав Јовић из Орашија. После Литургије је у махали Тодоровци удаљеној пет километара од Црне Траве обављена је молитва код крста који је давно подигнут на месту где је по предању некада била саграђена црква по којој то место носи назив Црквиште. У овој махали нема активних житеља већ она оживи само у летњим месецима.