ОБАВЕШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ ЗА ВЕРСКУ НАСТАВУ ЕПАРХИЈЕ НИШКЕ ВЕРОУЧИТЕЉИМА И НОВИМ КАНДИДАТИМА

Канцеларија за верску наставу Православне Епархије нишке благословом Његовог Преосвештенства епископа рашко-призренског и администратора Епархије нишке Г. Теодосија, обавештава све вероучитеље, као и нове кандидате, да ће у периоду од 01. маја до 01. јуна, ради формирања јединствене листе наставника верске наставе Епархије нишке за наредну школску 2017/18. годину, бити потребно доставити следећа документа:

1) Вероучитељи који већ предају:
• Молба епископу за именовање
• Годишњи извештај о раду у протеклој 2016/17. школској години
*Молба (pdf/word)

2) Нови кандидати:
• Молба епископу за именовање, са биографијом (прилог молби)
• Препорука надлежног парохијског свештеника
• Попуњен персонални лист
• Оверена копија дипломе факултета или уверење о дипломирању (примарно за дипломиране на православном богословском факултету, изузетно на сродним факултетима: учитељском, педагошком или филозофском)
• Оверене копије сертификата о похађању семинара за предаваче верске наставе или дидактичко-методичког усмерења (уколико поседује)
• Очитана лична карта
• Лекарско уверење за рад у просвети
• Две фотографије 5x5 цм
*Молба (pdf/word)
*Персонални лист (pdf/word)

Вероучитељи који већ предају своју документацију могу доставити сваког радног дана у Канцеларији за верску наставу од 10-14 часова или послати на адресу:
Православна Епархија нишка
Канцеларија за верску наставу
Епископска бр. 3
18000 Ниш

Сви нови кандидати своју документацију слаће преко надележних свештеника, а исти Канцеларији за верску наставу преко архијерејских намесника.

Напомена: Документација послата са закашњењем неће бити разматрана. Сва документација мора бити потпуна, и послата одједном, а било какво парцијално слање није валидно.