SeminarLeskovacУ просторијама Регионалног центра за стручно усавршавање у Лесковцу, а под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Епархије нишке, одржан је семинар катихета Епархије нишке под називом „ Унутрашњи свет образовања“. Аутор и водитељ овог програма је гђа Снежана Павловић из Комисије за верску наставу у школи, као и двојица уважених представника Православног Богословског факултета у Београду, доц.др Владан Таталовић и доц.др Србољуб Убипариповић. Семинар, као и претходних година има изванредан значај за стручно усавршавање вероучитеља наше Епархије, али се важност овогодишњег семинара огледа и у томе што се исти одржао у Центру за стручно усавршавање у Лесковцу и тиме остварила једна добра сарадња Цркве и ове државне институције. Ово је такође био повод и за будуће заједничке пројекте.