goran popovic
: јереј Горан Поповић
Тел.: 0691917007
Е-пошта: -

Јереј Горан Поповић, рођен је 9. јула 1971. године у Новом Саду, од оца Борисава и мајке Драгице. Основну школу завршио је у Крупцима, након чега уписује Српску Православну Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 10. септембра 1994. године ступа у брак са Александром Живановић са којом има троје деце. У ђаконски чин рукоположен је 18. септембра 1994. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин, рукоположен је 27. септембра 1994. године у манастиру светог Романа у Ђунису. Постављен је за пароха у селу Тешица, а благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована 2014. године бива постављен на прву алексиначку парохију. 24. октобра 2010. године одликован је правом ношења црвеног појаса.

славољуб

Парох други алексиначки: протојереј Славољуб Петровић
Тел.: 0641164025

Протојереј Славољуб Петровић рођен је 15. јуна 1959. године у селу Крушју, од оца Младена и мајке Милице као пето дете. Основну школу завршио у суседном Гредетину а Богословију светог Арсенија у Сремским Карловцима 1978. године. Војску служио у Прилепу у Македонији. 02. новембра 1980. године венчава се са Славицом Михајловић из Росице код Рибарске Бање, а 14. јануара 1981. године у Саборном храму у Нишу руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког господина Иринеја бива рукоположен у чин ђакона и постављен за помоћног службеника ЕУО-ра у Нишу. На Митровдан исте 1981. године рукоположен је у чин свештеника у Саборном храму у Нишу и постављен за привременог пароха витковачке парохије. Одликован је правом ношења црвеног појаса у Витковцу 30. септембра 1999. године, приликом освећења конака код Цркве Светог Нестора. Премештен је на житковачку парохију где остаје до 31. јануара 2014. године. Пртојерејским чином одликован је 05. јуна 2011. године приликом освећења цркве светог Архангела Гаврила у Житковцу. Од 01. фебруара 2014. године, по потреби службе је премештен на биљешку, сада мерошинску парохију. По потреби службе, 01. јула 2018. године постављен је на другу алексиначку парохију.

александар kuzmanovic
Парох трећи алексиначки
: протојереј Александар Кузмановић
Тел.: 069766135

Протојереј Александар Кузмановић рођен је 1980. године у Крушевцу од оца Душана и мајке Љиљане. Основно образовање стекао у Ћићевцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 2001. године ступа у брак са Иваном Милетић са којом има двоје деце. У чин ђакона и свештеника рукоположен је 2003. године и постављен за пароха у Претрковцу, у архијерејском намесништву ражањском. 2008. године прелази по благослову Епископа нишког Иринеја у Каоник. Одликован је чином протонамесника 20. јула 2013. године од стране Његовог Преосвештенства Епископа нишког господина Јована. По потреби службе, септембра 2022. године бива премештен на парохију трећу алексиначку.

миленовићПарох четврти алексиначки: јереј Иван Миленовић
Тел.: 0643700679

Биографија:
Јереј Иван Миленовић рођен је 29. маја 1989. године у Алексинцу, од оца Живорада и мајке Слађане. Основну школу завршио је у Гредетину код Алексинца, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 8. маја 2011. године ступио је у брак са Виолетом Михајловић, са којом има сина Луку. Рукоположен је у ђаконски чин 13. новембра 2011. године у Бошњацу. У чин свештеника рукоположен је 20. новембра 2011. године у Саборном храму у Алексинцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен на парохију у Алексинцу. Неколико година обављао дужност старешине ЦО алексиначке.