srboljub kaplarevicПарох великоплански: јереј Србољуб Капларевић
Тел.: 0643551708

Свештеник Србољуб Капларевић рођен је 07. маја 1958. године у Златарима код Бруса од оца Миљојка и мајке Милосаве. Основну школу завршио је у Златарима, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену, коју завршава у Београду. 28. октобра 1979. године ступа у брак са Славицом Тасић са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 11. новембра 1979. године у манастиру Сретења Господњег у Овчар Бањи, а у чин свештеника 12. новембра 1979. године у манастиру Жича, руком епископа жичког господина Стефана. Постављен је за пароха у Трнави код Рашке. 1995. године добија канонски пријем у нишку епархију и бива постављен на прву блачку парохију. По благослову епископа нишког господина Јована 01. јула 2014. године бива премештен на брестовачку парохију.