Храм Светог Јована Крститеља у Меровцу

Храм је саграђен 1938. године.

Храм Свете Петке у Прекопуцу

Храм је подигнут 1937. године.

Храм Рођења Пресвете Богородице у Доњoj Речици
Храм Рођења Пресвете Богородице у Доњoj РечициХрам Рођења Пресвете Богородице у Доњој Речици

Храм је подигнут 1937. године, а обновљен 2003. године.

Храм светих Апостола Петра и Павла у селу Булатовац
Храм светих Апостола Петра и Павла у селу БулатовацХрам Светих апостола Петра и Павла у Булатовцу

Храм је подигнут 1902. године, а освећен је од стране епископа нишког Никанора Ружичића 26. октобра 1906. године. Храм је прилично пространих димензија, а унутрашњост храма била је живописана руком уметника Ставре Ђокића из Прокупља 1912. године. Храм је подигнут трудом и средствима мештана села Булатовац и околних села у време службовања проте Илије Милошевића. Храм се због лоше градње срушио и у току је обнова из темеља.

Храм свете великомученице Марине у селу Југовац

Храм свете великомученице Марине у селу ЈуговацХрам Свете великомученице Марине у Југовцу

Храм је подигнут у периоду од 1933. до 1935. године, на месту где је 1892. године Глигорије Јевтић из Пећи пронашао темеље старог храма. Поред храма налази се 12 споменика и тела 23 мештана села Југовац које су Бугари побили у Другом светском рату.

Параклис Свете Петке у Горњој Речици

Параклис је подигнут 1935. године.

Параклис Светог архиђакона и првомученика Стефана у Горњој Трнави

Параклис је саграђен 1985. године.