zitoradjaХрам Светих апостола Петра и Павла у Житорађи

Храм је подигнут у периоду од 1894. до 1896. године, а освећен је 1898. године. Комплетно је обновљен 1996. године, када је урађен нов иконостас. Осликавање фресака у олтару је завршено, а у наосу делимично. У храму је уведено парно грејање. Дужина храма је 20 метра са олтаром, ширина 6, а висина 10 метара. Храм је у добром стању.

uspenje zitoradjaХрам Успења Пресвете Богородице у Житорађи

Храм потиче из доба Немањића, преживео је турско време, иако је оштећиван и паљен и делимично горео. Служио је све до свог пада 1893. године. На истим темељима подигнут је нов храм 1910. године. Комплетно је обновљен 1996. године. Иконостас је урађен 2007. године, а осликан је 2012. године донацијом Војислава Милетића-Пећанца са супругом Маријом на привременом раду у Лондону и ћерком Маријаном из Грчке. Иконостас је рад академског сликара Славише Динића из Алексиначког Бујмира, а иконе осликао Братислав Маринковић из Житорађе. Дужина храма је 13, ширина 6, а висина 10 метара. 2010. године су отклоњена оштећења настала приликом крађе олука и бакра са симсова. Храм је тада комплетно окречен и промењени су олуци. Потребна је набавка црквених сасуда, а потом ће храм поново бити освећен.

GlasinacХрам Светог првомученика и архиђакона Стефана у Глашинцу

Подигнут у првој XIV половини века. Под зубом времена претрпео је оштећења, тако да је потребна хитна конзервација. Под заштитом је Завода за заштиту споменика и културе. Дужина храма је 6 метара, а ширина 3,2 метара.

JasenicaХрам Светог пророка Илије у Јасеници

Подигнут је на темељима старе Цркве 2000. године, а освећен је 2005.године. У добром је стању и богослужи се у њему. Димензија храма су 11 х 5 метара.

CrnatovoХрам Светог Симеона Мироточивог у Доњем Црнатову

Подигнут је у периоду од 2004. до 2007. године. Иконостас и комплетно фрескописање урађено је у периоду од 2008. до 2009. године. Освећен је 17. октобра 2009. године. У веома је добром стању. Димензије храма су 11 х 5 метара, а у продужетку налази се и припрата са звоником димензија 3 х 2,5 метара.

rsovacaХрам Преподобне Параскеве у Доњој Рсовачи

Храм је подигнут 1934. године. Обновљен је у периоду од 2010. до 2011. године, када је и свод фрескописан. Завршава се живопис комплетног храма. У Храму је 2013. године уведена електрична енергија, када је и осветљен. Дужина храма је 14, ширина 6, а висина до свода 6 метара. Комплетно је опремљен за богослужење. Храм није освећен.

DubovoХрам Светог пророка Илије у Дубову

Храм је подигнут 1894.године, а освећен је 1896. године.Комплетно је обновљен 2006.године, када је и освећен. Дужина храма 13, а ширина 5 метара. У храму се врше богослужења.

recicaХрам Светог Николаја у Речици

На црквишту где се народ сакупљао, а називао га Манастир, по пројекту Завода за заштиту споменика, мештанин Добривоје Милић (са привременим боравком у Чикагу) подигао је храм, зграду са једним одељењем и салом за народ, звоник са звоном од 40 килограма, стазу до чесме и чесму. Преосвећени Владика нишки господин Јован осветио је овај храм 21.октобра 2012. године.