Седиште парохије:

Парох: - јереј Драган Станковић

моб.: - 063 833 96 39

Биографија:
     Јереј Драган Станковић рођен је 29. јула 1969. године у Нишу, од оца Томислава и мајке Петрије. Основну школу и Гимназију завршио је у Нишу, након чега уписује и завршава Богословски институт и Православни богословски факултет у Београду. 23. Јула 2006. године ступа у брак са Даниелом Ротариу са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 12. фебруара 2012. године у храму светих Трију Јерараха у насељу Брзи Брод, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована и постављен за парохијског ђакона при храму светог пророка Илије у Нишкој Бањи. У презвитерски чин рукоположен је 18. новембра 2012. године у храму светог Архангела Михаила у Првој Кутини и постављен на заплањску парохију.

Парохија

Парохију сачињавају села:

Горњи Барбеш, Доњи Барбеш, Русна, Горње Власе, Ново Село, Гркиња, Марина Кутина, Гаџин Хан, Виландрица, Велики Крчимир, Равна Дубрава, Горњи Присјан, Мали Крчимир, Семче, Велики Вртоп, Доњи Присјан, Комарица, Гуњетина, Личје, Горње Драговље, Шебет, Доњи Душник, Сопотница, Гаре, Краставче, Миљковац, Дуга Пољана, Овсињац, Калетинац, Јагличје, Ћелије, Чагровац и Копривница.

Распоред богослужења:

Света Литургија недељом и празником од 8 сати при храму свете Петке у Мариној Кутини.

Храмови при овој парохији:

Храм светог великомученика Георгија у Барбешу

Подигнут 1871, освећен 1873., а обновљен 2002. године.

Храм Успења Пресвете Богородице у Гркињи

Подигнут 1938, а обновљен 1994. године.

Храм свете Петке у Мариној Кутини

Тренутно је у фази изградње.

Храм Вазнесења Господњег у Великом Крчимиру

По предању потиче из преднемањићког периода. Нови храм је грађен у периоду од 1928. до 1936. године. Освећен је 1937, а обновљен 1992. године.

Храм светог Николаја у Доњем Драговљу

Подигнут је 1848, а освећен 1850. године.

Стари храм светог Николаја у Доњем Драговљу

Потиче из XVII века.

Храмови Свете Тројице у Ћелијама

Стари храм и новији освећен 1921. године.

Храмови светог пророка Илије у Јагличју