aleksandar stamenkovicПарох: јереј Александар Стаменковић
Тел.: 0668005042

Jереја Александар Стаменковић рођен је 17. јуна 1970. године у Нишу. Основну школу завршио је у Нишу 1985. године, након чега уписује нишку гимназију „Бора Станковић,“ математичко- техничке струке, коју завршава 1989. године. Ходочасник Гроба Господњег у Јерусалиму о Васкрсу 1997. године. Дипломирао је на Електронском факултету у Нишу 1997. године, након чега магистрира на Православном богословском факултету у Београду. Радио је као вероучитељ у основним и средњим школама у Нишу четири године. Рукоположен је у чин ђакона 08. новембра 2010. године у манастиру светог Димитрија руком Његове Светости патријарха српског Иринeја. У чин свештеника рукоположен је у Цркви светог пророка Илије у Нишкој Бањи 27. новембра 2011. године, руком епископа нишког господина Јована Пурића. Постављен је за пароха белотиначког 04. децембра 2011. године.