Доњоврежинске парохије. Подаци о паросима

Парох доњоврежински
: јереј Огњен Станковић
Тел.: 0648007216

Јереј Огњен Станковић рођен је 18. априла 1975. године у Лесковцу, од оца Слободана и мајке Драгане. Основну школу завршио је у Лесковцу, након чега уписује Гимназију у Нишу. По завршетку Гимназије завршава Православни богословски факултет у Београду. 12. септембра 2004. године ступа у брак са Мајом Мирковић са којом има троје деце. Рукоположен је у чин ђакона 22. маја 2010. године у храму светог Николаја у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. марта 2013. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована и бива постављен на парохију у Доњој Врежини. Главни и одговорни уредник сајта Епархије нишке.

Vladan StojanovicПарох чалијски: протојереј Владан Стојановић
Тел.: 0652230631

Протојереј Владан Стојановић рођен је 10. фебруара 1973. године у Нишу, од оца Момчила и мајке Љубинке. Основну и средњу школу завршио је у Нишу, након чега завршава Богословски институт у Београду. 14. јуна 1998. године ступа у брак са Јеленом Ружић са којом има четворо деце. Рукоположен је у чин ђакона 7. децембра 2008. године у храму светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 23. октобра 2011. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована и бива постављен на парохију у Доњој Врежини. Обавља дужност старешине храма.