Димитровградска парохија. Подаци о пароху

Синиша БувачПарох димитровградски: јереј Синиша Бувач
Тел.: 0640182394

Jереј Синиша Бувач рођен је 16. септембра 1988. године у Пули, од оца Миленка и мајке Гордане. Основну школу завршио је у Бијели, након чега уписује Богословију светог Петра Цетињског на Цетињу. Уписао је Православни богословски факултет светог Василија Острошког у Фочи. 20. октобра 2013. године ступа у брак са Катарином Николић. У ђаконски чин рукоположен је 21. новембра 2013. године у храму светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 23. новембра 2013. године у манастиру Успења Пресвете Богородице у Сукову и постављен за пароха у селу Темска. Од маја 2015. године службује као парох димитровградски.