Бабушничка парохија. Подаци о пароху

PidzaПарох бабушнички: јереј Славиша Смиљић
Тел.: 0644283775

Јереј Славиша Смиљић рођен је 16. јула 1984. године у Завидовићима (БиХ), од оца Миладина и мајке Милеве. Основну школу завршио у је Добоју 1999. године. Исте године уписао српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу, као кандидат епархије средњоевропске. 2003. године завршава Богословију. Након тога радио је као вероучитељ у Републици Српској. 2011. године оженио се супругом Маријом. 2012. године постаје кандидат епархије Нишке. 04. августа 2012. године у манастиру светог Романа епископ нишки господин Јован га рукополаже у чин ђакона, а дан касније у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Ђунису у чин јереја. Од 15. августа 2012. године парох је бабушничке парохије. Апсолвент је на ПБФ у Београду. Од 2013. године има сина Стефана.