zavidinciПразник када се сабрани народ у храмовима сећа Светог великомученика Теодора Тирона свечано је прослављен у завидиначком манастиру Светог Ђорђа.
Отац Стојан Стокић, настојатељ манастира, служио је Свету Литургију. За певницом су били Иван Николић, наставник из села Гркиње, и Сава Лазаров појац у храму Успенија Пресвете Богородице у Панчеву.
Велики број верника, који су се припремали постом и молитвом, примили су данас тело и крв нашега Господа Исуса Христа на исцељење душе и тела.
После Свете Литургије, љубављу мештана села Завидинца, припремљена је трпеза љубави. Након заједничке молитве, окупљене вернике за трпезом беседом је поучио отац Стојан. Том приликом посебно се захвалио гостима из Баната, представнику Општине Пландиште Душану Илићу за помоћ коју је уручио манастиру и појцу Сави који је, уз гитару, богонадахнуто појао духовне песмe.