Празник светог Георгија -Ђурђиц свечано прослављен у Темској

DSC08898На празник св. великомученика Георгија, његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру св. Георгија у Темској. Његовом Преосвештенству саслуживало је свештенство епархије Нишке, а верни народ се окупио у великом броју да дочека свог Архипастира.  Након Свете Литургије начињен је опход око храма, а у наставку је Владика Јован пререзао славски колач. У својој беседи, Епископ Јован укрепио је верни народ и као Началник светога Сабрања упутио свој Архијерејски благослов, молећи св. великомученика Георгија да оснажи и сачува својим молтвеним заступништвом верни народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован