СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ГЕОРГИЈЕ- ЂУРЂИЦ

temskaНа спомендан обновљења храма Светог Георија-Ђурђиц, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Темска, чији храм је посвећен овом празнику. Епископу су саслуживали свештеномонаси и свештеници нишке Епархије, а манастирска слава било је и својеврсно сабрање женског монаштва. На крају Литургије обављен је опход око храма, а потом је пререзан славски колач. Након тога је Епископ сабраном народу одржао реч поуке, а потом све покропио освећеном водицом. За све учеснике овог молитвеног сабрања приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован