Епископ нишки Г.Јован посетио манастир Темску

У суботу 05.јула, Епископ нишки Г.Јован посетио је манастир Светога Георгија победоносца на Старој планини, манастир Темску.
Велику радост овој свештеној обитељи , поред доласка свога архипастира, учинио је долазак Првог Београдског Певачког друштва, предвођен старешином београдског Саборног храма, протојерејем-ставрофором Петром Лукићем и протођаконом Радомиром Перчевићем.
Испред храма речима добродошлице, чланове хора и њихове старешине, поздравила је игуманија манастира.
TemskaУ предивном храму, благословом Епископа нишког, изнет је део моштију Светога Георгија, коме су се сви присутни поклонили, целивали његове мошти, а песмом му отпојали речи хвале.
Епископ је захваливши се првенствено на песми, захвалио се на посети и доласку у нишку епархију, а за неговање и очување црквено-народног појања, у стогодишњици од смрти оснивача овог великог хора ,,Стевана Стојановића Мокрањца,, и духу увек актуелног Миланског едикта, Прво Београдско Певачко друштво одликовао орденом ,,Светог цара Константина,, највишим признањем епархије нишке.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Протојереј-ставрофор Петар Лукић