Свети Јован Богослов

SvJovanBogoslovНа дан када наша Света Црква слави празник љубљеног Апостола Христовог - светог Јована Богослова, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г.Теодосије заменик Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја служио је свету архијерејску Литургију у манастиру посвећеном овом св. Апостолу у селу Поганово.
Епископу је саслуживало многобројно монаштво и свештенство уз присуство мноштва народа. На крају Свете Литургије учињен је опход око храма а потом пререзан славки колач, након чега се Владика обратио и поздравио све сабране пригодном беседом.

Љубављу братства ове свете обитељи заједничарење је настављено трпезом љубави.