Свети Јован Богослов

На празник љубљенога Господњег ученика, светога апостола и јеванђелисте Јована Богослова, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је свету архијерејску Литургију у манастиру посвећеном овом дивном светитељу у селу Поганову, надомак Пирота.
svJovanBogoslovСводови ове древне јовановске обитељи били су премали да приме све верне, који љубе лик предивног угодника Божијег, а који су се данас сабрали из разних крајева српских и оближњих бугарских земаља.
Епископ је након читања божанскога писма поучио сабрани народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На крају свете Службе учињен је опход око храма и пререзан славски колач.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Данашње торжествено славње својим присуством увеличао је и представник Владине канцеларије за вере Г.Тома Бранковић.
Након свете Службе трпезом љубави у манастирском конаку настављено је заједничарење.