Св. Јован Златоусти

LipovacНа празник св. Јована Златоустог, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у параклису посвећеном св. Јовану Златоустом, који се налази  у склопу конака манастира св. Стефана у Липовцу. Његовом Преосвештенству саслуживао је духовник ове свете обитељи високопреподобни архимандрит Дионисије, као и свештеници алексиначког намесништва. У својој беседи Владика Јован говорио је о преславном лику св. Јована Златоустог, а вернима и сестринству ове обитељи дао је свој архпастирски благослов,  молећи се, као предстојатељ Евхаристије, св. Јовану да дарује утеху и помоћ народу Божијем. У наставку је приређена трпеза љубави. Покренут је и живи дијалог о св. Јовану Злтоустоме, где се говорило о предстојећој промоцији новог, другог тома сабраних дела св. Јована Златоустог, која су преведена на српски језик. Литургијском сабрању и трпези љубави присуствовао је и господин Дејан Лучић, који је преводио Златоустова дела.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован