Покров Пресвете Богородице у Ђунису 2015

Djunis2015У навечерје празника Покрова Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Eпископ рашко – призренски Теодосије, заменик Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја, служио је празнично бденије у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Ђунису. По завршетку бденија, Епископ је са свештенством и великим бројем верног народа служио Акатист Покрова Пресвете Богородице на чудотоворном извору.
Молитвено сабрање испуњено је у литургијском сабрању, које је предводио Епископ Теодосије уз саслужење свештенства Нишке Епархије и верног народа који се у ову светињу стекао са свих страна како би литургијски и молитвено прославио овај велики празник.