Друга Недеља Свете Четрдесетнице

PacistaУ Другу недељу св. Четрдесетнице, недељи која је посвећена великом светитељу и богослову Цркве Христове, св. Григорију Палами, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету Литургију у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Ђунису. Након читања св. Јеванђеља, Владика Јован се верноме народу и сестринству овог манастира обратио својом духовно укрепљујућом беседом, надахнут преславним ликом светитеља Григорија. Након свете Службе, љубављу сестринства ове свете обитељи, приређена је и трпеза љубави. Епископ Јован обишао је  овом приликом т још једну велику светињу овог краја, манастир св. Романа.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован