У целом српству постоје многобројни храмови посвећени Покрову Пресвете Богородице, али је несмуњиво највеличанственије прослављање овог празника у ђунишкој обитељи коју Пресвета Богомајка на месту свог јављања покрива и штити својим омофором. Уочи празника многобројно свештенство нишке Епархије је одслужило Свету Тајну Јелеоосвећења на којој је мноштво верних узело молитвено учешће. Касније, у току вечери, отпочело је свечано празнично бденије које је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење свештенства нишке Епархије. По прочитаном Јеванђељу Епископ Јован је поучио сабрани народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

djunispokrovУ наставку бденија је на чудотворном источнику прочитан Акатист покровском празнику. Ту је поучно слово по благослову Епископа одржао Ректор нишке Богословије, протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић.

Протојереј ставрофор Милутин Тимотијевић

Потом су свештеници из нишке и других Епархија наше Цркве служили прву Литургију.
У јутрањим часовима Свету Архијерејску Литургију је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење више свештеника. На крају службе Владика је пререзао славски колач, а потом произнео своју беседу поучивши народ, а потом је све покропио освећеном водицом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован