БЛАГОВЕСТИ

blagovestiНа дан када славимо спомен јављања Светог архангела Гаврила Пресветој Богородици у граду Назарету да би јој пренео радосну вест о томе да ће родити Сина Божијег, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у покровском манастиру у Ђунису. Епископу су саслуживали духовник манастира и свештенство Архијерејског намесништва алексиначког. После прочитаног јеванђелског одломка Владика је произнео речи поуке. У току службе у свештенички чин рукоположен је протођакон Ненад Поповић, алексиначки катихета. По завршеној Литургији Епископ је поразговарао са присутним свештенством, а потом је приређена трпеза љубави којој је присуствовао и Епископ крушевачки Давид, који је пре тога служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Преподобног Романа ђунишког, а поводом храмовне славе.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован