СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ДИМИТРИЈЕ

Празник светог великомученика Димитрија као свог заштитника слави манастир Дивљане надомак Беле Паланке. Поводом манастирске славе ову свету обитељ посетио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован и богослужио. У навечерје празника Владика Јован је са свештенством и монаштвом служио свечано празнично бденије.

divljanaНа сам дан празника, уз саслужење преподобног монаштва и часног свештенства Епископ нишки је началствовао Светом Архијерејском Литургијом. По прочитаном Јеванђељу Владика је поучио народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

У току службе у свештенички чин рукоположен је ђакон Жељко Живковић, нишки вероучитељ. На крају свете службе обављен је трократни опход око манастирског храма, а потом је пререзан славски колач. Владика је све покропио освећеном водицом, а потом је у манастирској трпезарији приређена трпеза љубави за све сабране.