16092017Tesica
У суботу 16. септембра, када Црква слави помен Светог Јоаникија, првог патријарха српског, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Тешици. Епископу је саслуживало свештенство Архијерејског намесништва алексиначког са окупљеним народом. Након Свете Службе Преосвећени Владика Арсеније освешта је парохијски дом и уручио грамате - захвалнице најзаслужнијима за његову изградњу. Грамате су примили г. Ненад Станковић, председник општине Алекинац, г. Зоран Ценић председник ЦО Тешица, г. Добривоје Богдановић, председник месне заједнице Тешица, г. Томислав Несторовић, г. Верослав и гђа. Гроздана Димитријевић домаћини из Тешице.
КУД  "Дејан Јовановић Деша" из Тешице увеличало је сабрање кратким програмом у порти храма након чега је приређена трпеза љубави.

{oziogallery 1517}
Фото: Хаџи Миодраг Миладиновић