Света Архијерејска Литургија у Прокупљу

24122017Prokuplje
Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније је 24. децембра,  своју прву канонску визиту Прокупљу отпочео служењем Свете Архијерејске Литургије у Храму Светог великомученика Прокопија. Владики су саслуживали свештенослужитељи топличког и косаничког намесништва.
Владика Арсеније је честитао празник Материце свим мајкама и поучио присутне тумачећи прочитани одломак из Јеванђеља.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Учешће у Светој Служби својим присуством узели су и начелник Топличког Управног округа, доктор Небојша Вукадиновић и председник Општине Прокупље господин Александар Симоновић, као и представници Војске Србије и Полиције.
После Литургије, Преосвећени Владика је у пратњи начелника Округа и председникa Општине обишао градилиште и упознао се са динамиком радова на изградњи новог прокупачког храма посвећеног Светом великомученику Георгију.

Извор Радио Глас