IMG 2149У недељу 02. априла 2017. године, пете недеље часнога и великога поста, недеље која је посвећена преподобној Марији Египћанки, Свету архијерејску Литургију, у храму Светих цара Константина и Јелене у Нишу, служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Теодосије, администратор Епархије нишке.

Епископу је саслуживало братство овога светога храма као и многобројни свештенослужитељи из других храмова Епархије, заједно са игуманом манастира Зочиште, архимандритом Стефаном (Миленковићем).

Следујући праксу ране Цркве, у склопу Свете Литургије, Епископ Теодосије крстио је нове чланове Цркве Божије, близанце, Дамјана и Јефимију.

По читању божанскога Писма, Владика је сабрани народ поучио, тумачећи данашњу јеванђелску перикопу.

Многобројни верни народ, окупљен око трпезе Господње приступио је Светим тајнама Христовим.

По литургијском сабрању заједничарење је, трудом породице Арсић родитеља новокрштених чланова Цркве Божије, настављено трпезом љубави.

View post on imgur.com