JasunjaУ суботу 24. децембра 2016. године, на празник преподобног Данила Столпника, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је Свету Литургију у манастиру Светог Јована, Пророка и Претече у Јашуњи.
Епископу је саслуживало братство ове свештене обитељи, као и свештенство архијерејског намесништва Лесковачког.
У току Свете Службе чином протосинђела одликован је јеромонах Емилијан, настојатељ овога свештеног манастира а у ђаконски чин рукоположен је монах Кирило сабрат обитељи светога Јована.
Епископ Теодосије бираним речима поздравио је братију манастира као и све сабране и пожелео им духовно узрастање у ангелском, монашком чину.
Љубављу братства заједничарење је настављено трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ рашко - призренски г.г. Теодосије - администратор Епархије нишке