seminar1Под покровитељством Савеза Учитеља Републике Србије и Епархије нишке, Светосавски дом у Нишу још једном био је епицентар веома важног догађаја. Наиме, 12.и 13. новембра одржан је семинар вероучитеља посвећен Дидактичко – методичкој апаратури за извођење православног катихизиза (Веронауке) за основну и средње школе. Аутори и водитељи семинара били су уважени професори, доц. др Бошко Миловановић, са Учитељског факултета у Призрену ( Лепосавић) и доц. др Мирјана Стакић, са Учитељског факултета у Ужицу.

seminar2Аутори семинара су указали на врло важне моменте у процесу планирања часова верске наставе, као и на саму реализацију наставе. Никако се не смеју сметнути с ума правила која постоје приликом планирања и извођења наставе, и њих се морамо придржавати како би настава била квалитетна, али Методика верске наставе не подразумева само то, већ тражи читаву личност вероучитеља, који мора целосно деци сведочити искуство Цркве.