У суботу 18. по Педесетници, на празник светог апостола Јакова и светог Деспота Стефана српског, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету Литургију у храму светог великомученика Пантелејмона у Вукањи.
Епископу је саслуживало двадесет свештеника како из Епархије нишке тако и Епархије крушевачке.
vukanjaДанашњу свету Службу својим појањем увеличао је хор светог великомученика Прокопија из Прокупља као и дечији хор.
По отпусту све сабране, својом беседом, поздравио је епископ Теодосије а након тога протојереј-ставрофор Радован Петровић у име свог сабраног свештенства захвалио се епископу Теодосију за данашњу свету Литургију и посету овом крају.
Након свете Службе заједничарење је настављено трпезом љубави.
Након посете Вукањи, епископ Теодосије посетио је парохију чукоровачку и храм светог Николе.