SukovoKonferencijaПирот је од 11. априла домаћин тродневне 22. Конференције међународног Фонда јединства православних народа. Тема Конференције је “Хришћанско схватање проблема избеглица у светлу актуелне стварности”. Конференција се одржава у Дому културе Пирот.
Том приликом учесници конференције су у уторак 12. априла 2016.год. посетили Манастир Суково. Након упознавања са историјатом и обиласком Манастира гостима је постављена Великопосна трпеза.
У поздравном слову Игуман Серафим је пожелео добродошлицу свим учесницима конференције. Присутнима се обратио и председник међународног фонда јединства православних народа проф. др Валериј Алексејев, који се захвалио Братству Манастира на топлом гостопримству.
Међу гостима су били и Амбасадор Белорусије у Београду господин Владимир Чушев и посланик у Скупштини Србије Драган Тодоровић из Пирота, као и представници многих помесних православних Цркава.